Takım Silme Makinası Nedir?

Bu yazımızda Takım Silme Makinesi ve Çatal Kaşık Bıçak Silme Makinesi’nin ne olduğunu, kapasitesini, genel özellikleri, nasıl kullanıldığını ve bilinmesi gereken diğer şeyleri anlatacağız.

Takım silme makinası yıkanmış çatal kaşık bıçakların el değmeden kurutulmasına ve parlatılmasına yarayan endüstriyel mutfak ekipmanıdır. KMS Makina olarak ürettiğimiz bu makinalar, saatte 3000 ve 7000 takım silme özelliğine sahiptir. Yıkanmış çatal bıçaklar, takım silme makinesinin içerisine atıldıktan sonra 25 saniye içerisinde silinir ve servise hazır hale getirir. Makinenin içerisinde bulunan, bilimsel olarak kanıtlanmış Ultraviyole Lamba; bakteri ve virüslerin DNA yapısını bozarak etkisiz hale getirir. Takım silme makinesi,  bir çalışanın 4 saatte yaptığı iş yükünü üstlenir, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlarken; hijyen koşullarınızı maksimize ederek markanıza olan güveni artırır. Makinelerimiz iş güvenliği açısından kapağı kaldırılınca durması üzerine tasarlanmıştır, kapak kapatılınca makine devreye girer ve çalışmaya başlar. Makine’nin verimli şekilde kullanılabilmesi için takımlar içerisine atılmadan 15-20 dakika önce çalıştırılması ve ısınması gerekmektedir. İçerisinde bulunan mısır granülü ancak ısındıktan sonra verimli silme ve parlatma işlemini gerçekleştirebilir. Makine içerisinde bulunan mısır granülü tamamen doğal bir materyal olup mısır koçanından elde edilmiştir. Makine içerisinde kullanılan granül toplam 25 kilo olmak üzere 5’er kilo halinde gelmektedir ve 30-45 gün ortalama kullanım süresi bulunmaktadır. Kullanım süresi dolan granül makine içerisinden boşaltıldıktan sonra 5 kilo halinde gelen yeni paket içerisine aktarılıp çalışmaya devam ettirilebilir.

Takım Silme Makinası Fiyatı

Takım silme makinesi fiyatları; marka, model ve kalitesine göre değişmektedir. Makinelerimizde kullandığımız 304 kalite paslanmaz ve iç aksanlarında kullanılan kaliteli malzemeler ile yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorunda,  Türkiye Geneli Teknik servisimizle hizmet vermekteyiz.

Ürettiğimiz ve geliştiriğimiz 3 ana model şöyledir;

KMS 7000-S Çatal Kaşık Bıçak Silme Makinesi

KMS 7000-S sessiz şekilde çalışması ve çizilmeleri önlemesi üzerine tasarlanmış Dünya’da ve Türkiye’de tekdir. Tamamı yerli şekilde tasarlanan bu makinamız bir saatte ortalama 7000 takımı sessiz bir şekilde siler, parlatır. Olası çizilmeleri en düşük seviyeye çeker. İşletme verimliliğini en yüksek seviyeye çıkarmaya yardımcı olur.

7000-S Sessiz Takım Silme Makinası

KMS 7000 Çatal Kaşık Bıçak Silme Makinesi

KMS 7000 saatte 7000 adet takım kurutma parlatma özelliği bulunur. Oteller ve endüstriyel mutfaklar için vazgeçilmez bir seçenektir. Saatte 7000 adet kapasitesiyle orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

KMS-7000 Takım Silme Makinası

KMS 3000 Çatal Kaşık Bıçak Silme Makinesi

KMS 3000 bir saatte 3000 adet takım silme özelliğine sahiptir. Dar mutfaklar için önerdiğimiz bu makina işçilikten ve zamandan maksimum yarar sağlarken; takımlarınızı el değmeden silerek işletmenizin güvenilirliğini ve sağlığa uygunluk seviyenizi üst seviyede tutar.

KMS-3000 Set Üstü Takım Silme Makinası